(Рекомендаційний бібліографічний покажчик для сімейного читання)

...Хай вогнище наше горить, не згасає,
Домашнім теплом всі серця зігріває.
Уся мудрість книг об’єднає родину
У прагненні знань та читання донині!...

Мабуть, кожен погодиться, що важко переоцінити значення книги і читання у вихованні нашого майбутнього – дітей.
Читання книг у сім’ї – одне з важливих джерел формування особистості людини. Особливу роль у цій справі відіграють батьки. Саме вони власним прикладом і своїм ставленням до книги повинні розвивати у дитини інтерес до читання, сприяти її духовному розвитку.
Усі маленькі діти люблять слухати казки, просять тата чи маму ще і ще раз почитати про улюблених героїв. Потім дитина йде до школи, вчиться читати самостійно, але це не означає, що можна звільнити себе від необхідності читати вголос. Адже що може бути приємнішим за милі звуки маминого голосу, який оживляє сторінки улюбленої книжки!
http://www.biblio.lib.kherson.ua/files/biblio/Image/virtyl%20vustavka/ariadna/Angel.jpg" >Книги – засіб духовного спілкування батьків з дітьми. Кращі книги виховують у дітей почуття прекрасного і роблять їхнє життя повнішим, цікавішим.
Батьки є першими і найголовнішими вихователями дитини, яка саме в ранньому віці прагне до спілкування з ними. Дитина потребує уваги, підтримки, поваги. Якщо в сім’ї з повагою відносяться до книжки, таке ставлення виробляється і в дитини.
Мабуть, немає батьків, які б не хотіли навчити своїх дітей швидко і виразно читати, викликати інтерес до читання. Для цього потрібно створити атмосферу взаєморозуміння, близькості, довір’я, духовного спілкування батьків і дітей. Читання не стане потребою для дитини, якщо не прикласти спеціальних зусиль. Хто краще за вас знає сина чи доньку? Як же спілкуватися з нашими дітьми, щоб виховні зусилля не виявилися марними? Які обрати шляхи, методи, прийоми, щоб навчити дітей читати, цінувати прекрасне? приводиться нижче.

Читання у сімейному колі: що читати?

Організація сімейного читання є важливою умовою для розвитку розуму, моралі, естетичного сприйняття світу дитиною. Сімейне читання як процес залучення сучасних дітей і підлітків до читання має вирішувати такі основні завдання: формувати вміння спілкуватися з книгами, самостійне розкриття сенсу творів; збагачувати знання про літературу; переходити від звички читати погляди і світогляд.
Які ж книги відібрати для читання в сімейному колі з дітьми? Спробуємо знайти відповідь на це питання. Визначимо, які художні та науково-пізнавальні книги необхідно включати у список читання для дітей.  Серед розмаїття жанрів художньої літератури виділимо вірші, літературні казки, оповідання та повісті, які слід включити у список читання з дітьми.


Вірші

Важко переоцінити значення поезії у становленні особистості дитини. Якщо дитині з перших днів життя співають пісеньки, а пізніше читають вірші, вона звикає до гармонії слова, прилучається до милозвучності мови.
Як же зберегти і розвинути вміння насолоджуватися поезією? Потрібно постійно збагачувати дитину новими художніми враженнями, вводити в коло її читання хороші вірші, докладати всі зусилля для того, щоб вони полюбилися. Дуже добре, коли дитина читає батькам вірші, які їй сподобалися. У цьому проявляється довіра дитини до своїх батьків.
Нижче представлені збірки віршів українських та зарубіжних поетів, які батьки можуть прочитати разом зі своїми дітьми.

Вірші українських поетів:
1. Білоус Д. Г. Рідні небеса: вірші: для молод. та серед. шк. віку; худож. М. О. Онацько. – К.: Веселка, 2005. – 143 с.: іл. – (Українській дитині).
2. Гойдалки над степом : херсон. письм. – дітям / редрада: Н. Звягінцева (упоряд.) [та ін.]. – Херсон : Наддніпряночка, 2009. – 296 с.
3. Забіла Н. Олівець-малювець: зб. кращих творів для дітей. – Харків: Школа, 2003. – 80 с.
4. Забіла Н. Веселий корабель: вірші, оповід. та казки: для дошкл. та мол. шк. віку. - К.: Веселка, 2004. – 119 с.
5. Забіла Н. Про малят і про звірят : збірка улюблених творів для дітей: Для ст. дошк. та мол. шк. віку / Н. Л. Забіла; Худож. Є. Житник. – Харків : ВД "Школа", 2004. – 80 с.
6. Качан А. Хвиля хвилю доганяє : лірич. та ігрові вірші для дітей. – К. Лавро. – Одеса: Маяк, 2007. – 168 с.
7. Клаптюх О. М. Синьооке джерело: вірші допитливим малятам, їхнім мама, татам. – Вінниця: Книга-Вега, 2004. – 24 с.
8. Костецький А. Мої та твої таємниці: вірші та казки: для молод. шк. віку. – К.: Почат. шк., 2003. – 352 с.
9. Лепкий Б. Поезії. - К.: Рад. письменник, 1990. – 370 с.
10.  Лепкий, Б. Цвіт споминів: твори для дітей; худож. С. Костишин. – Бережани – Тернопіль : Джура, 2002. – 184 с.
11. Постриган Л. І. У життя – з казкою : для дітей шк. віку / Людмила Постриган ; ред. Л. Марченко ; худож. Т. М. Крючковська. –  Херсон : ІТ, 2011. – 28 с.
12.  Свердл С. К. Іванкові малюнки : вірші. – Вінниця : Континент-ПРИМ, 2005. – 24 с.
13.  Світличний І. Побрехеньки для Яремки: для молод. шк. віку; худож. В.Ковальчук. – К.: Веселка, 2000. – 55 с. (Українській дитині).
14.  Синицький В. Г. Морські дива: казка, вірші для малят / Василь Синицький. - Монастирище : Мрія, 2000. - 23 с.
15.  Стельмах М. П. Твори: в 6 Т. – К. : Дніпро1972. – Т. 6 : Поезії. Казки. Оповідання. П'єси. – 1973. – 510 c.
16.  Терен В. Риба, яка вміла грати на трембіті: вірші для дошк. та молод. шк. віку. – К.: Веселка, 2004. – 87 с. (Українській дитині).
17.  Улюблені вірші: вірші українських та іноземних поетів. – К.: А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га, 1994. – 111 с.
18.  Чубач Г. Батьківщина Україна: патріотичні вірші для дітей. – Донецьк: Сталкер, 2004. – 48 с.

Вірші зарубіжних поетів
1. Остер Г. Шкідливі поради. – К.: Школа, 2002. – 112 с.
2. Родарі Дж. У небі і на землі: вірші: для молод. шк. віку / пер. з італ. Г. Кочура та М. Лукаша; мал. В. Ігнатова. – К.: Веселка, 1990. – 79 с.
3. Чуковський, К.І. Лікар Айболить: казки та вірші: для молод. шк. віку. – К.: Школа, 2006. – 204 с. (Казкова планета).
4. Чуковский К. И. Приключения Бибигона: стихи, сказки, загадки : для дошк. и мл. шк. возраста. – Мн. : ЮНАЦТВА, 1991. – 255 c.
5. Чуковский К. И. Чудо-дерево: Сборник стихов и сказок: для мл. и ср. шк. возраста. – К. : Веселка, 1985. – 262 c.

 Казки

За допомогою казки діти знайомляться з життям, казка вчить їх мислити і почувати. У казках все незвичайне і все можливе, вони показують життя як здійснення самих сміливих мрій в ім’я любові, добра і справедливості.
Нижче представлені літературні казки українських письменників-класиків та сучасних авторів, а також казки письменників різних країн світу.

Казки українських письменників
1. Іваненко О. Лісові казки: для молод. шк. віку. – К.: Веселка, 2006. – 64 с. (Українській дитині).
2. Лелія : казки та оповідання для дітей / упоряд., передм., коммент. та прим. Л. В. Ушкалов, худож. В. Є. Христенко. – Х. : Основа, 2005. – 200 с.
3. Сухомлинський В. О. Вогнегривий коник: казки, притчі, оповідання. – К.: Вікар, 2007. – 200 с. (Скарби української літератури).
4. Українські літературні казки / упоряд. Т.Г. Качанова, О.Є.Шевченко; передм. А.Г.Костецького. – К.: Школа, 2005. – 191 с.  (Казкова планета).
5.  Ходос С. Улюблені казки у віршах Світлани та Юрія Ходосів: Вірш. казки для дітей. – Донецьк: Сталкер, 2003. – 64 с.
6. Чередниченко Д. Летюча ящірка: казки, притчі, оповідки: для молод. та серед. шк. віку. – К.: Лелека, 2003. – 256 с.
  7. Шейко-Медведєва Н. С. Зачаклована карета: п’єси-казки: для молод. та серед. шк. віку; худож. О. М. Михайлова-Родіна. – К.: Веселка, 2001. – 391 с.

Казки зарубіжних письменників
1. Блайтон Е. Знамените каченя Тім : казка : для дошк. віку / Е. Блайтон ; пер. з англ. О. Тереха ; мал. Г. Карлова. – К : Веселка, 1992. – 31 с. 
2. Блайтон Э. Приключения Нодди: сказка / Э. Блайтон ; пересказ с англ. А.Иванова, А.Устиновой ; рис. В.Курчевского, Н. Минаевой.- Одесса : Два Слона, 1993. – 33 с.
3. Вайльд О. Казки: для молод. та серед. шк. віку. – К.: Школа, 2006. – 154 с. (Казкова планета).
4. Вавилонская башня и другие библейские предания: для младшего шк. возраста / Под общ.ред., Ред. Чуковский К. - М.: Горизонт, 1991. – 156 c.
5. Велика книга казок: брати Грімм, Шарль Перро, Ганс Крістіан Андерсен, Вільльгем Гауф / худож. І.Бодрова, В.Коркін, В.Смірнов. – К.: Махаон-Україна, 2006. – 416 с.
6. Олеша Ю. Три товстуни: для молод. шк. віку. – К.: Школа, 2007. – 176 с. (Моя улюблена книжка).
7. Родарі Дж. Чарівні казки. – К.: Школа, 2005. – 336 с. (Казкова планета).

Оповідання і повісті

В літературі для маленьких дітей прозові твори займають порівняно невелике місце. Але в читанні дітей 6-9 років все більше і більше входять оповідання та повісті. Читаючи ці твори, діти роздумують над характерами героїв, мотивами їх вчинків. А це вчить краще розуміти самого себе, свої думки, почуття. Оповідання та повісті розширюють світогляд дітей. Читаючи художні твори українських та зарубіжних письменників, вони дізнаються багато нового про різні країни і народи, про життя дітей, про природу, про історичне минуле нашої країни.

Оповідання та повісті українських письменників
1. Воронина Л. Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру: дитячий детектив. – Вінниця: Теза; Соняшник, 2004. – 192 с. (Пригодницька б-ка).
2. Воронина Л. Таємниця пурпурової планети: фантаст. повість; ред. М. Москаленко, ілюстр. К. Білетіної. – Вінниця: Теза: Соняшник, 2005. – 176 с.
3. Голобородько Ю. К. Лиманські билиці : оповідання : для мол. шк. віку / Ю. Голобородько ; ред. Л. В. Марченко, худож. оформ. С. Курака. - Херсон : Олді-плюс, 2001. – 56 с.
4. Голобородько Ю. К. Літо в Буркутах : повість, оповідання : для серед. шк. віку / Ю. Голобородько ; ред. О. В. Бойко, худож. Н. В. Толстих. - Херсон : Чиста криниця, 1998. – 128 с.
5. Діти Козацької Матері: історично-пригодницькі повісті та оповідання: для молод. та серед. шк. віку /упоряд., передм., примітки В. О. Шевчука. – К.: Веселка, 2004. – 334 с. (Козаченьки).
6. Дяченки М. і С. Пригоди Марійки Михайлової. – Вінниця: Теза; Соняшник, 2005. – 160 с. – (Пригодницька бібліотека).
7. Малик Г. Подорож Алі до країни сяк-таків. – Вінниця: Теза; Соняшник, 2006. – 123 с. (Пригодницька бібліотека).
1. Нижеголенко В. М. І сниться все мені ота війна... : оповід. для мол. та серед. шк. віку / В. М. Нижеголенко ; худож. Т. Крючковська. – Херсон : Айлант, 2005. – 40 с.
2. Нижеголенко В. М. Вибрані твори : вірші, оповідання та казки для дошк., мол. та серед. шк. віку / В. М. Нижеголенко ; передм.: І. Немченко, К. Савченко. – Херсон : Айлант, 2007. – 236 с.
3. Ольжич О. Рудько: (життєпис одного півня): оповідання. – 3-тє вид. – К.: Веселка, 2006. – 32 с.
4. Пригара М. Михайлик - джура козацький : іст. повість: для мол. та серед. шк. віку / М. А. Пригара; худож. С. Караффа-Корбут. - К. : Веселка, 2004. - 146 с.
5. Скринька-веселинка: гумористичні оповідання. – Харків: Белкар-книга, 2007. – 64 с. (Веселка).

Оповідання та повісті зарубіжних письменників
1. Блайтон Э. Тайна комнаты, которую ото всех скрывали: повесть / пер. с англ. А. Д. Иванова, А. В. Устиновой; худож. Н. Усачев и В. Блинов. – Одесса : Два Слона-Вариант, 1993. – 176 с. – (Детективный клуб).
2. Блайтон Э. Тайна коттеджа, который сгорел [Текст] : повесть / Э. Блайтон ; пер. с англ. А. Д. Иванова, А. В. Устиновой; худож. Н. Усачев, В. Блинов. – Одесса : Два Слона-Вариант, 1993. - 176 с. - (Детективный клуб).
3. Блайтон Э. Тайна кошки, которая исчезла : повесть / Э. Блайтон ; пер. с англ. А. Д. Иванова, А. В. Устиновой ; худож. Н. Усачев, В. Блинов. – Одесса : Два Слона-Вариант, 1993. – 160 с. - (Детективный клуб).
4. Блайтон Э. Тайна принца, который пропал: повесть / Э. Блайтон ; пер. с англ. А. Д. Иванова, А. В. Устиновой; худож. Н. Усачев, В. Блинов.- Одесса : Два Слона, 1993. – 208 с. – (Детективный клуб).
5. Ліндгрен А. Знаменитий детектив Блюмквіст: повісті [для молод. та серед. шк. віку]. – К.: Школа, 2003. – 431 с. (Золота б-ка).
6. Маар П. Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу : пригод. Повість.  – Вінниця: Теза: Соняшник, 2005. – 177 с.
7. Стронг Дж. Мій тато і зелений алігатор та інші історії: для молод. і серед. шк. віку. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2006. – 191 с.

 

Науково-пізнавальні книги

Пізнавальна література формує у дітей погляди на природу і суспільство, вводить у світ науки і техніки. Пізнавальні книги незамінні для розвитку розуму дитини, вони допомагають також у вихованні моральності та почуття прекрасного.
Добираючи пізнавальні книги, треба пам’ятати, що вони повинні охоплювати все розмаїття – про літаки, автомобілі, квіти, тварин та інше. Науково-пізнавальні книги розширюють світогляд дитини, активізують процес пізнання, допомагають знаходити відповіді на свої питання.
Як зацікавити науково-пізнавальною літературою? Для цього треба постійно читати її разом з дитиною, розмовляти з нею і уважно слухати, коли вона розповідає вам про те, що сама дізналася з книги.
Якщо дитина матиме любов до пізнавальних книг і навчиться їх читати, вона постійно розширюватиме свої інтереси, вироблятиме звичку і навики до розумової праці, а її життя буде цікавим і змістовним.
Науково-популярна література
1. Грехем Й. Космічні кораблі. – К.: Махаон-Україна, 2000. – 33 с. – (Моя улюблена книжка).
2. Дивосвіт "Веселки" : антол. літ. для дітей та юнацтва: в 3 т. / упорядкув., біобібліогр. довідки Б. Й. Чайковського та ін., худож. оформ. М. Пшінки. - К. : Веселка, 2004 –Т. 1 : Українська література / передм. І. Бойко. – 2004. – 631 с.
3. Еллабі М. Довкілля. – К.: Махаон-Україна, 2000. – 47 с. – (Хочу все знати).
4. Незвичайна енциклопедія тварин / Авт. тексту Уолтерс М., Джонсон Дж.  – К. : Махаон-Україна, 2000. – 256 c.
5. Осровська О. Перше знайомство з комп’ютером: для дітей молод. шк. віку. – К.: видавничий центр „СІ”, 2002. – 64 с.
6. Степура А. В. Світ тварин п'яти континентів : енциклопедія / А. В. Степура ; пер. з рос. С. М. Клименка, ред. С. М. Заготова, худож. О. К. Перепелиця. – Донецьк : БАО, 2007. – 832 с.
7. Цеханська О. Ф. Україна. Живий світ / О. Ф. Цеханська, Д. Г. Стрєлков ; худож. оформ. Т. А. Бринзевич. – Х. : Ранок, 2008. – 128 с.

Енциклопедії для дітей видавництва «Фоліо»

1. Архітектура : для дітей серед. шк. віку / авт.-упоряд. Н. Ю. Безпалова, худож. оформ. Л. Д. Киркач-Осипова. – Х. : Фоліо, 2007. – 320 с.
2. Видатні наукові відкриття : для дітей серед. шк. віку / авт.-упоряд.: В. М. Скляренко, Т. В. Іовлева, О. Ю. Очкурова, худож. оформ. Л. Д. Киркач-Осипова, голов. ред. Н. Є. Фоміна. – Х. : Фоліо, 2008. – 319 с.
3. Дивосвіт : твої першi кроки: Книга для дiтей 6 рокiв / Редкол.: Мосiенко М.В., Русаков А.С., Рустамова В.П. та iн. ; Илл. Железняк О.Л. та iн. – К. : Освiта, 2000. – 240 c.
4. Загадки природи : для дітей серед. шк. віку / авт.-упоряд. В. М. Скляренко та ін., худож. іл. Л. Д. Киркач-Осипова. – Х. : Фоліо, 2007. – 320 с.
5. Інформатика : для дітей серед. шк. віку / авт.-упоряд.: В. М. Скляренко, О. В. Лисенко, худож. іл. Г. В. Беззубова. – Х. : Фоліо, 2005. – 320 с.
6. Історія України : для дітей серед. шк. віку / авт.-упоряд. А. Г. Чередниченко, худож. іл. Г. В. Беззубова. – Х. : Фоліо, 2006. – 320 с.
7. Країни світу. Азія : для дітей серед. шк. віку / авт.-упоряд.: В. М. Скляренко та ін., худож. іл. Г. В. Беззубова. – Х. : Фоліо, 2006. – 320 с.
8. Країни світу. Африка : для дітей серед. шк. віку / авт.-упоряд.: В. М. Скляренко та ін., худож. іл. Г. В. Беззубова. – Х. : Фоліо, 2006. – 320 с.
9. Країни світу. Америка. Австралія. Океанія : для дітей серед. шк. віку / авт.-упоряд.: В. М. Скляренко та ін., худож. іл. Г. В. Беззубова. –  Х. : Фоліо, 2006. – 320 с.
10. Країни світу. Європа : для дітей серед. шк. віку / авт.-упоряд.: В. В. Мирошнікова та ін., худож. оформ. О. С. Юхтман. – Х. : Фоліо, 2006. – 320 с.
11. Підводний світ : для дітей серед. шк. віку / авт.-упоряд.: М. О. Панкова, І. Ю. Романенко, худож. іл. Г. В. Беззубова. – Х. : Фоліо, 2007. – 320 с.
12. Рослини : для дітей серед. шк. віку / авт.-упоряд.: В. В. Мирошнікова, Д. С. Мирошнікова, М. О. Панкова, худож. іл. Г. В. Беззубова. – Х. : Фоліо, 2007. – 320 с.
13. Тварини : для дітей серед. шк. віку / авт.-упоряд.: Н. Ю. Безпалова, Ю. Г. Безпалов, худож. оформ. І. В. Осипов. – Х. : Фоліо, 2005. – 320 с.
14. Чудеса світу : для дітей серед. шк. віку / авт.-упоряд. С. В. Каплун , худож. іл. Г. В. Беззубова. – Х. : Фоліо, 2007. – 320 с.

 Адреси корисних сайтів в допомогу організації сімейного читання

1. http://abetka.ukrlife.org – "Весела абетка". Казки, приказки, загадки, скоромовки і читанка.
2. http://www.1001skazka.com – всім, хто любить слухати казки.
3. http://wowwi.orc.ru – окрім казок тут знайдете і ігри.
4. http://www.skazka.com.ru/ – міфи, легенди та казки народів світу, літературні казки.
5. http://www.lukoshko.net –  повен кошичок казок - українських, російських, білоруських.
6. http://www.dedushka.net/ – дитяча мережева бібліотека (російською мовою).
7. http://www.chg.ru/Fairy – казки, написані дітьми і проілюстровані ними.
8. http://skazochki.narod.ru – вірші, казки народів світу, загадки.
9. http://www.lib.ru/TALES/ – казки, дитячі повісті.
10. http://lib.km.ru/?Subject=25 – казки для дітей.

ФАХІВЦІ

  • ПЕДАГОГИ
  • ПСИХОЛОГ
  • МЕДСЕСТРА
  • ЛОГОПЕД
25 лют.

7 речей, яких діти ніколи вам не пробачать

Як ніколи не можна поводитися по відношенню до дітей, і що їм може не сподобатися? 1. Крик. По ...

Детальніше...
25 лют.

Як навчити дитину читати швидко і правильно

Багато батьків вважають, що якщо їхня дитина погано читає, то успіху в навчанні йому не досягти. ...

Детальніше...
25 лют.

Як навчити дитину читати швидко та невимушено

Кожний батько читача-початківця знає, що знайомство з літерами та словами – це тільки початок. У ...

Детальніше...
25 лют.

Які книги читати в сімейному колі

(Рекомендаційний бібліографічний покажчик для сімейного читання) ...Хай вогнище наше горить, не ...

Детальніше...
25 лют.

Дитина не любить читати: як прищепити любов до книги?

Ваша дитина не любить читати? Випадок більш ніж поширений. Сучасна дитина з народження знаходиться ...

Детальніше...
21 лют.

Критичне мислення

Критичне мислення – це один з тих вражаючих термінів, над якими люди часто ламають голову. Чи є ...

Детальніше...
21 лют.

Що таке критичне мислення і для чого воно потрібне?

Щодня життя підкидає нам чимало питань і проблем, які вимагають наших відповідей та ефективних ...

Детальніше...
21 лют.

Що таке "НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА"?

Нова українська школа (НУШ) – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої ...

Детальніше...
20 лют.

Зміни в МІНОСВІТИ щодо НУШ

Зміни в МІНОСВІТИ щодо НУШ Цього року 100 шкіл у різних регіонах України в рамках експерименту МОН ...

Детальніше...
12 бер.

ПОРАДИ БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

1. Вранці будіть дитину спокійно.2. Не згадуйте вчорашні прорахунки.3. Не підганяйте її, ...

Детальніше...
12 бер.

Як виховати творчу особистість?

Кілька корисних порад для дорослих Які умови слід створити для оптимального розвитку творчих ...

Детальніше...
28 лют.

З якого віку краще починати вчити дитину?

Оскільки самим вчити колись, та й незрозуміло як вчити 3-річну дитину, одна надія у батьків на ...

Детальніше...
10 лют.

Поради втомленому батькові та вчителю-батьку зокрема

Нас навчають бути вчителями, але не вчать бути успішними вчителями. На превеликий жаль, ніде та ...

Детальніше...
04 бер.

Про булінг

   Булінґ (від англ. bully – хуліган, задирака, грубіян, «to bully» — задиратися, знущатися) – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти ...

Детальніше...
02 бер.

Шість важливих порад для молодих батьків

Бажання все встигнути і контролювати ніколи не зробить нас щасливими. Збудьте про список покупок на завтра або відвідини педіатра через тиждень. Перестаньте жити майбутнім, спробуйте в повній мірі ...

Детальніше...
01 бер.

Як привчити дитину до самостійності?

  1. Намагайтесь якомога менше забороняти дитині. Тяга до самостійності закладена в кожній людині генетично. Батьки, обмежуючи її безкінечними «не можна» самі ж притупляють бажання діяти самостійно. ...

Детальніше...
22 лют.

Батьки і діти. Як правильно будувати взаємини в сім’ї?

Своєрідним мікроколективом, який відіграє суттєву роль у вихованні особистості, є сім'я. Довіра і страх, впевненість і невпевненість, спокій та тривога, щирість й теплота у спілкуванні - всі ці ...

Детальніше...
02 січ.

Цінні поради батькам! Скористайтесь!

Прийміть дитину такою, яка вона є за статтю, за зовнішнім виглядом. Пам΄ятайте про високу потребу сина чи доньки у вашій любові, адже в цей час найбільше розвиваються емоції та довіра до людей. ...

Детальніше...
12 бер.

ЗРОЗУМІЙТЕ МЕНЕ! Пам’ятка для батьків

Ми дивимося на дітей, рідних чи не щодня. А от чи бачимо ми їх, а тим паче – розуміємо? Усім небайдужим дорослим, які прагнуть розуміти дітей і бути зрозумілими, пропонуємо пам’ятку.

Детальніше...
12 бер.

Адаптація до школи. Батькам майбутнього першокласника

Яке головне завдання батьків в період адаптації дитини до школи? Основа батьківської позиції взагалі полягає в тому, що вдома у жодному випадку не можна дублювати школу. Батько ніколи не повинен ...

Детальніше...
12 бер.

Ведемо дитину в перший клас

Підготовка до школи – процес і урочистий, і хвилюючий одночасно. І не тільки для малюка, який вже через місяць стане "дорослим" школярем, але і для його мами і тата.

Детальніше...
12 бер.

Як допомогти дитині адаптуватися до дитячого садка?

Найлегше адаптація протікає у тих дітей, батьки яких заздалегідь готувалися до дитячого садка. Можна почати підготовку з читання казок про дитячий садочок, розігрування історій про садок. Можна грати ...

Детальніше...
01 бер.

Роль батьків у формуванні емоцій дитини

Особа дошкільника формується в сім'ї. Батьки, брати, сестри, бабусі, дідусі — найближчі дитині люди. Від їх взаємостосунків між собою, відчуття прихильності і взаємодопомоги залежить благополуччя ...

Детальніше...
25 лют.

Щеплення: за і проти.

На сьогоднішній день багато хто, надивившись передач, послухавши лікарів (компетентність і фах ...

Детальніше...
18 січ.

Як не захворіти на кір: рендації МОЗ

В Україні триває спалах кору. Якщо ви контактували з хворим, негайно зверніться до лікаря. Якщо ...

Детальніше...
02 лют.

Поліомієліт повернувся в Україну.Наші діти потребують вакцинації

Ознайомтеся з буклетом, де знайдете відповідь на питання:          Як розповсюджується ...

Детальніше...
15 лют.

Як захистити дитину від ГРВІ?

Рекомендації для батьків щодо профілактики гострих респіраторних захворювань Розпорядок дня ...

Детальніше...
11 лют.

Дитячий травматизм: як уберегти дитину?

Дитячий травматизм здається неминучим злом, особливо в літній період – на канікулах важко ...

Детальніше...
03 лют.

Яким повинно бути харчування дошкільника?

Чому питання харчування дошкільнят є такими важливими? Тому що, на жаль, більшість хвороб сьогодні ...

Детальніше...
12 січ.

Як зміцнити імунітет

Харчуйтесь так, щоб поповнювати запаси eнepгії та відновлювати сили. Вiд того, як ви ...

Детальніше...
12 бер.

Заїкання у дітей дошкільного віку

Заїкання спостерігається у вразливих і ослаблених дітей. При перших ознаках заїкання потрібно ...

Детальніше...
02 лют.

Поради логопеда батькам майбутніх першокласників

У багатьох дітей часто спостерігається нерізко виражене відставання у мовленнєвому розвитку, яке в ...

Детальніше...
15 січ.

Розвиток дрібної моторики рук дітям з вадами мови

Формування правильної вимови у дітей - це складний процес, дитині потрібно навчитися керувати ...

Детальніше...
08 січ.

Вікові характеристики мовленнєвого розвитку

Перший рік життя 1-2 міс. Дитина починає спілкування з дорослим. Малюк намагається спілкуватися за ...

Детальніше...
Scroll to top